V tem obdobju smo imeli dodatno okrepitev kadra v okviru javnih del. Sodelovali smo v vsaj 20 radijskih in televizijskih oddajah, objavili več kot 300 člankov in prispevkov ali intervjujev, organizirali več kot 50 različnih dogodkov (samostojno ali v okviru večjih dogodkov). Poleg treh obstoječih smo ustanovili tudi tri nove regijske podružnice v Bovcu, Postojni in Bohinju. V tem času smo dobili več priznanj, med katerimi smo najbolj ponosni na to, da je bil program prostovoljstva v Popotniškem združenju Slovenije predstavljen kot primer dobre prakse. Na spletni strani Svetovne turistične organizacije Združenih narodov je primer prostovoljstva v Popotniškem združenju Slovenije namreč izpostavljen kot referenca na področju trajnostnega turizma, kar je veliko priznanje za dosedanje delo in spodbuda za naprej. Smo tudi ena prvih organizacij v programu HI Connect, ki mladim iz različnih držav omogoča pridobivanje kompetenc na področju mladinskega dela v hostlih in spoznavanje drugih aktivnosti in dela, ki se v hostlih izvaja. Seveda je rezultatov bistveno več, od področja raziskav do prostovoljstva in aktivnih oblik spodbujanja mobilnosti mladih.
Realizacijo ocenjujemo z odlično oceno. Leta 2017 smo kar nekajkrat naleteli na omejitev sredstev, tako pri programu javnih del kot pri programu Erasmus+. Ne glede na to so zastavljeni cilji v veliki meri izpolnjeni in tudi preseženi, bi pa beležili še večje presežke, če na omenjene ovire ne bi naleteli. Še zmeraj zaznavamo šibko odzivnost mladih na določene aktivnosti. Žal moramo še zmeraj izobraževalne aktivnosti, pri katerih mladi aktivno sodelujejo, popestriti z dodatno vsebino, da bi lahko zajeli večje število mladih. Seveda pa se to nanaša na aktivnosti, ki jih izvajamo v določenih krajih in ob določeni uri. Po drugi strani pa opažamo vedno večjo spletno aktivnost mladih. Največji uspeh je, ko mlade najdeš na spletu in jih napotiš k resničnim življenjskim izkušnjam, kar počnemo z aktivnostmi, ki jih opisujemo pod imenom »S spleta v svet«. Opažamo pa, da je to splošni trend, kot smo slišali na posvetu URSM v Mariboru. Ovir je seveda mnogo, a v večini primerov se z njimi uspešno spopadamo. Edina, na katero nimamo odgovora, pa je sledljivost dolgoročnih pozitivnih učinkov aktivnosti. Nemogoče je namreč izmeriti in dokazati, v kolikšni meri je posamezna aktivnost, na primer interaktivna učna ura mobilnosti, mlade, ki so aktivno sodelovali čez leto ali dve spodbudila k študiju ali praksi v tujini, EVS-u in podobno.
Glede na poslanstvo in program je nekatere učinke težko, nekatere pa celo nemogoče meriti. Lep primer aktivnosti je Sleep for Peace, kjer sicer lahko preštejemo ljudi, ki so se z aktivnostjo seznanili in pri njej sodelovali, ne moremo pa nikakor meriti rezultatov, saj so pričakovani rezultati boljše razumevanje med mladimi ter krepitev pomena miru in medkulturnega sodelovanja. Zagotovo veliko pomeni, da takšne aktivnosti povezujejo mlade iz različnih okolij, v kolikšni meri pa smo s tem uspeli zajeziti sovražni govor, sovraštvo in morebitne konflikte, pa je nemogoče izmeriti. Aktivnosti, ki bi jih želeli posebej izpostaviti, pa so aktivnosti prostovoljcev pri soustvarjanju spletne revije Globetrotter, kjer mladi krepijo vrsto kompetenc.