Na vsakem potovanju je poleg plačilnih in/ali kreditnih kartic vedno dobro imeti pri sebi tudi nekaj gotovine. Ob prihodu v novo državo po možnosti celo nekaj lokalne valute, da ni treba takoj iskati bankomata ali menjalnice. Z gotovino pri sebi pa hitro postanete privlačnejša tarča za tatiče. In kam spraviti denar ter druge vrednejše predmete?
V boljših hostlih s shranjevanjem vrednejših stvari praviloma ni težav, toda v najcenejših oziroma tistih brez trezorja je bolje, če nosite s seboj del denarja, potni list in še kaj. Vse to seveda ne sodi v običajno torbico ali nahrbtnik! Zelo praktična je torbica za dokumente, ki jo pripnemo okoli pasu (angl. money belt) ali nosimo okoli vratu. Seveda jo je nujno treba nositi pod oblačili, sicer lahko pritegne poglede tatičev. V najbolj razvpitih žeparskih krajih pa tudi to ni dovolj. Nepridipravi so tako izurjeni, da z britvico neopazno prerežejo torbico in izpraznijo vsebino, ne da bi vedeli, kdaj! Tako je še najvarneje, če privežete torbico na nogo ali pa si prišijete dodatne žepe na notranjo stran oblačil, kjer bodo nepogrešljive stvari najbolj na varnem. Naprodaj so tudi posebni pasovi za hlače, v katere je mogoče spraviti manjši šop bankovcev. Vedno je dobro, da hranite denar in kartice na več mestih, za zlato rezervo pa lahko nekaj pustite tudi v skrivnem kotičku v sobi.
V vsakem primeru večjih količin denarja ni pametno razkazovati okoli. Pri plačevanju nikoli ne kažite vsega denarja, ki ga imate s seboj. V denarnici tako vedno imejte le toliko denarja, kolikor ga potrebujete za vsakodnevne potrebe. Posebna previdnost velja pri menjavi denarja, saj imamo takrat v rokah največ bankovcev. Na varno mesto jih je treba spraviti, že preden zapustite banko ali menjalnico oz. bankomat.